Na obaloch záleží

Často počujeme, že nie obal, ale obsah je dôležitý. Do istej miery s tým musím súhlasiť, ale sú výrobky, kde obal hrá veľmi dôležitú úlohu. Platí to aj v prípade obalených elektród. Je všeobecne známe, že elektródy sú veľmi háklivé na vlhkosť a o bázických ani nehovorím. Pri dlhšom skladovaní v kartónových obaloch často nepomáhalo ani zdĺhavé sušenie, aby sme sa dokonale zbavili vlhkosti.

V spoločnosti Certilas sa popri neustálom vylepšovaní kvality obalených elektród, zamerali aj na ich balenie a oplatilo sa. Elektródy CEWELD sú ako jediné na trhu balené v špeciálnych plechových tubách. Tieto hermeticky uzavreté tenké plechové obaly sú vo vnútri potiahnuté vrstvou špeciálneho materiálu, ktorý pohlcuje vlhkosť a chráni tak elektródy aj pri dlhodobom skladovaní. V porovnaní s papierovým obalom ochraňuje plechovka elektródy aj pred otvoreným plameňom. Plechové tuby sú vyrobené zo 100% recyklovateľného materiálu, čiže po použití môžu putovať na skládku s klasickým kovovým odpadom.

Nie je to tak dávno, čo sa na trhu objavili tzv. Vack Pack balenia, ktoré majú čo najlepšie chrániť elektródy. Do istej miery sa to aj podarilo, ale keď ste tento obal už raz otvorí, vlhkosť sa zvýši až o 40% a zároveň sú tieto obaly veľmi jemné a málo chránia elektródy pri preprave a inej manipulácií. V Certilase išli opäť ešte ďalej. Naše elektródy dodávame v popri vyššie uvedených plechovkách aj v nových baleniach „Ultra Dry III“. Je to vákuové balenie pozostávajúce z viacvrstvovej tvrdenej nylónovej fólie, ktorá chráni nielen pred vlhkom, ale aj pred mechanickým poškodením. Tieto balenia obsahujú 0,7 až 0,8 kg dokonale vysušených elektród z celej ponuky značky CEWELD.

Ďalšie články z poradenstva